جریان افزایش جوانان فوتبال ورزشگاه

جریان: افزایش جوانان فوتبال ورزشگاه جام جهانی جام جهانی مسعود سلطانی فر اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری انتقاد مهناز افشار از «برخورد غیرانسانی» شهرداری بروجرد با کودکان کار

انتشار تصاویری از کودکان کار بروجردی که به جرم «آب‌نبات فروشی» دستگیر شده است بودند و مانند مجرمان از آنها تصویر گرفته شده است بود، بازتاب منفی زیادی در شبکه‌ها

انتقاد مهناز افشار از «برخورد غیرانسانی» شهرداری بروجرد با کودکان کار

انتقاد مهناز افشار از «برخورد غیرانسانی» شهرداری بروجرد با کودکان کار

عبارات مهم : تصویر

انتشار تصاویری از کودکان کار بروجردی که به جرم «آب نبات فروشی» دستگیر شده است بودند و مانند مجرمان از آنها تصویر گرفته شده است بود، بازتاب منفی زیادی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … داشت. این تصویرهای را کانال تلگرامی شهرداری بروجرد منتشر کرد. مهناز افشار بازیگر سینما که به عنوان سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» فعالیت می کند، در نامه سرگشاده به معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از برخورد با این کودکان انتقاد کرده است.

به گزارش آی سینما، افشار در نامه خود با انتقاد از عملکرد نهادهای مسئول در برخورد مجرمانه با کودکان کار نوشته است: «حتما خبر دارید و حتما شنیده اید، شاید هم آن تصویر موهن و سراسر اندوه را دیده اید؛ شهرداری بروجرد در یک واکنش‌ها غیرانسانی، کودکان قربانی فقر و خشونت و آسیب دیده از کار در خیابان را دستگیر کرده و از آن ها که به ردیف با سرهای پایین ایستاده اند، همچون مجرمان سابقه دار تصویر گرفته و با افتخار در کانال رسمی اش منتشر کرده هست، انگار نه انگار که فرد فرد ما به عنوان شهروندان جامعه به خاطر به وجود آمدن فاجعه کودکان کار و آسیب دیده مقصر و گناهکاریم. فاجعه تر آنکه بلافاصله بعد از انتشار این تصویر و تقبیح آن از سوی رسانه ها نایب مدیر شورای شهر بروجرد، لابد جهت حفظ آبرو مصاحبه ای کرده و گفته که با خاطیان که روابط عمومی شهرداری بروجرد باشد برخورد خواهد شد، البته نه به خاطر دستگیری کودکان، که به علت انتشار تصویرهای آنان!»

انتقاد مهناز افشار از «برخورد غیرانسانی» شهرداری بروجرد با کودکان کار

این بازیگر در بخش دیگری از نامه خود به ابتکار از دیگر اتفاق های چند ماه اخیر هم انتقاد کرده است: «یک روز در پایتخت کشور عزیزمان ایران به اسم ساماندهی کودکان کار و خیابان و به بهانه زیباسازی شهر، عملیات تعقیب و گریز علیه کودکان راه می اندازند، در مشهد بر تن همین کودکان یونیفرم رسمی بهزیستی را تن می کنند که به عنوان نمونه کار کودک و خیابان گردی اش را قانونی کرده باشند و حالا هم که در بروجرد برایشان سنگ تمام گذاشته اند! کی و کجا قرار است جهت این کودکان و زحمت هایشان کاری کنیم خدا می داند. ای کاش اگر جهت حل مشکلاتشان قدم برنمی داریم، نمک بر زخم کاری ارزش نپاشیم.»

افشار در آخر نامه سرگشاده خود درخواست های خود را مطرح کرده است: «به عنوان یک شهروند، به عنوان یک مادر و به عنوان سخنگو و نماینده پویشی متشکل از بیش از 450 هنرمند از شما تقاضا دارم پیگیر حقوق پایمال شده است کودکان بروجردی باشید. ما منتظر لبخند این کودکان هستیم.»

انتشار تصاویری از کودکان کار بروجردی که به جرم «آب‌نبات فروشی» دستگیر شده است بودند و مانند مجرمان از آنها تصویر گرفته شده است بود، بازتاب منفی زیادی در شبکه‌ها

واژه های کلیدی: تصویر | انتقاد | برخورد | بروجرد | بروجرد | خیابان | کودکان | شهرداری | مهناز افشار | انتشار تصویر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs